Estetik Merkezleri Ne İş Yaparlar?

Estetik merkezleri, insanlara vücutlarında güzel görünümü vermeyi hedef haline getiren ve bunları onların isteklerine yönelik gerçekleştiren yerlerdir. Estetik merkezlerinin yaptığı uygulamalar arasında insan vücudunu güzelleştirmeye yönelik işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler sonrası insanlar için en uygun ve güzel görünüm sağlanmaya çalışmaktadır.

Estetik Merkezlerinin Alanları:

Başta cilt olmak üzere İzmir’de Estetiks – Ufuk bilkay estetik merkezi gibi yerler hemen hemen estetiği gerektirecek bütün bölgelerde estetik uygulaması yapar. Fiziksel görünümü iyileştirmeye yönelik çalışmalarını sürdüren estetik merkezlerinde uygulanan alanlar bulunmaktadır.

a) Vücut Estetiği:

Estetik merkezlerinin alanları arasında öncelikle vücut şekillendirme gelmektedir. İnsanlara istedikleri görünümü vermeyi amaçlayan bu işlemler, estetik merkezleri sayesinde basit şekilde sorun olmaktan çıkmaktadır. Bu alan arasında liposuction, karın germe, yağ alma, kol ve uyluk germe gibi ameliyatlar bulunmaktadır. Bu sayede insanlar için sıkı ve yağlardan arındırılmış bir cilt sunarlar.

b) Göğüs Estetiği:

Estetik merkezi alanlarından bir diğeri ise göğüs estetiğidir. Göğüs büyütme, göğüs küçültme, göğüs dikleştirme gibi uygulamalar yapmaktadırlar. Bu bölgelerde sağlığı ve estetiği yakalamak için bu işlemleri uygulamaktadırlar. Ayrıca erkeklere yönelik te jinekomasti hastalığına yönelik işlemler yapmaktadırlar.

estetik yaptırmış bir bayan

c) Cilt Yenileme:

Cilt yenileme ve cilt bakımı yapma estetik merkezlerinin diğer alanlarından biri olarak sayılmaktadır. Uzmanların yaptığı cilt gençleştirme yöntemi sayesinde kırışıklıklardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Ayrıca cilt sıkılaştırma ve yenilemesi sayesinde insanlar artık daha genç ve parlak bir cilde sahip olmaktadır. Bu konudan şikâyetçi olanlar ve kesin sonuç arayanlar için bu konuda en iyi seçenek estetik merkezleri olmaktadır.

d) Burun Estetiği:

Burun estetiği oldukça fazla tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bu konunun uzmanını ise estetik merkezleri oluşturmaktadır. Burundaki estetiğe yönelik uygulamalar yapmakta olan bu yerler burun ucu dikleştirme, burun küçültme, burun törpüleme gibi burun güzelliğini sağlayacak işlemler yapmaktadırlar.

e) Yüz Estetiği:

Yüz için gerekli olan her türlü işlem bu yerler tarafından uygulanmaktadır. Bunlar arasında göz kapağı germe konusu vardır. Düşük göz kapağı için işlem yapmakta olan estetik merkezlerine bu sorun için başvurulmaktadır. Ayrıca kulak estetiği de yapan bu yerlerde kulaklar için en uygun görünüm sağlanmaya çalışılır. Kulak şekillendirme, kıvrımlarını düzeltme, büyük kulak gibi sorunlara çare olmaktadırlar. Alın germe ve kaş kaldırma işlemleri de bu merkezlerde yapılmaktadır.  Ayrıca estetik merkezlerinde yüz bölgesine yönelik peeling ve bakım işlemleri de uygulanmaktadır.

Yüzdeki diğer bölgelerde de güzelleştirmeye yönelik işlemler yapmaktadırlar. Dudaklar ve bu bölgedeki estetik işlemleri, estetik merkezleri tarafından uygulanmaktadır. Dudak kalınlaştırma ve inceltme, dudak kenarları işlemleri gibi dudak güzelliğine yönelik uygulamalar yapmaktadırlar. Dermabrazyon ise uyguladıkları diğer işlemler arasında yer almaktadır. Kaza sonucu oluşan izlerin giderilmesine yönelik yapılan bu yöntem ile bu izlerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Ayrıca bu işlem ile yüz çevresindeki kırışıklıklar ve yaralarda kalıcı olarak çözülme görülmektedir. Çene düzleştirme ve şekillendirme ise yaptıkları diğer işlemlerdir.

f) Genital Estetik:

İzmir estetik merkezlerinin uyguladıkları işlemler arasında Genital bölgelerde estetik işlemleri gelmektedir. Bu bölgelerin kişinin isteğine göre değiştirilmesini sağlamaktadırlar. Bu bölgelerdeki yaraların ve izlerin düzeltilmesini de bu meslek alanı uygulamaktadır.

Comments are closed.