Gezgin Ruhlar İçin Karavanlar

Sürekli seyahat etmekten hoşlanan insanlar için karavanlar çok iyi çözümler sunan araçlardır. Çok önceleri çingeneler tarafından Avrupa’da kullanılan karavanlar şimdilerde tüm dünyada seyahat etmek isteyen aileler için mükemmel araçlar haline geldi. Çok farklı şekillerde ve boyutlarda tasarlanan karavanlar her ailenin ihtiyacını gideriyor. Ailesi olmayan fakat kalabalık arkadaş çevresi ile uzun soluklu geziler yapmayı planlayanlar için de karavan büyük kolaylıklar sağlıyor. Portatif mutfağı, banyosu tuvaleti olan karavanlarda konforlu yaşam için aranan her şey var. Karavanlara dilerseniz motosiklet dağ bisikleti hatta üst tarafa kayık bile ekleyebilirsiniz.

Avrupa’da çok zengin emekli aileler tarafından tercih edilen karavanlar dünyanın her noktasına seyahat etmekten hoşlananlara ev rahatlığında seyahat imkanı tanıyor.

Karavanlar kiralık olarak da alınabilir.

Bir çok firma karavanları günlüğüne 300 lira ile başlayan fiyatlarda makul ücretlerle karavan kiralamanıza izin veriyor. Karavan satın almaya gücü yetmeyen ve karavan ile seyahat etmek isteyen rahatına düşkün insanlar için karavan kiralamak iyi bir çözüm.

Karavanları evlerden ayıran temel özellikler arasında 4 tekerleğin olması ve dilediğiniz yere kolayca taşınmasıdır. İçinde duş tuvalet, gardırop ,buzdolabı, kanepe ,masa yatak ve hatta oturma grubu ve mutfak bulunan karavanlar 25 bin lira gibi çok uygun fiyatlarla satılmaktadır. Dış ortamlardan ısı ve su yalıtımının sağlandığı ve çok özel dayanıklı malzemelerden üretilen karavanlar, ev ortamını sunarken yurdun ve dünyanın görülmeye değer yerlerine seyahat etmeniz için tasarlanıyor.

Karavancılık bir yaşam stilidir

Bol bol zamanı ve parası olanlar için uzun seyahatler her insanın hayalidir. Emekli olup da karavan satın alarak bütün memleketi karış karış dolaşmak  hayalini kuran binlerce insanın bu eşsiz hayalini gerçekleştiren karavanlar, çekme karavanlar, panelvan karavanlar olarak kısımlara ayrılırlar. 750 kg altında olan karavanlar için ayrıca ruhsat gerekmediğinden çoğu insan bu tip karavanları tercih edebiliyor. Daha lüks karavan isteyenler için alkovenli karavanlar daha konforlu bir yaşam sunuyor. Kamp alanlarına uzun seyahatler düşünüyorsanız ve kafa dengi arkadaş grubunuz varsa yine karavanla seyahat etmenizi öneririz. Zaman zaman araç sürer, zaman zaman güzel bir alana park eder dinlenirsiniz. Yemek yapar, TV seyreder dağ bisikletini kırlarda sürer yorgunluğu atmak için konforlu yatakta uyursunuz. Bu rahatlığı size ancak bir karavan verebilir.

Comments are closed.