SEO Hizmeti Neden Alınmalı ve Firmalara Faydası Nedir?

SEO hizmeti kısaca arama motoru optimizasyonunu sağlamak için web sayfasında yapılan çalışmaların tümüdür. Yani İzmir’de örneğin firmanızı daha ünlü yapmak için ve arama motorlarında daha erişilebilir olmasını istiyorsanız SEO çalışmaları yapmanız gerekiyor. Biraz daha açarak neden SEO yaptırmalıyım sorusuna cevap verelim.

SEO Hizmeti İle Yapılanlar

SEO çalışmalarında temel amaç siteyi arama motorlarında üst sıralara taşımaktır. Ancak yalnızca üst sıralara taşımak yetmez aynı zamanda bu pozisyonu korumak gerek. Bunun için de sitenizde yapılan analizler sonucu sitenizi iyileştirene ve kötüleştiren etkenler tespit edilerek düzeltmeler yapılmaktadır. Arama motorlarına sürekli gelen güncellemeler bu düzeltmeler için baz alınmaktadır.

Kullanıcılar tarafından en çok kullanılan arama motoru %94’lük bir oranla Google’dır. Mesela Google’a gelen son güncelleme ile sitelerin içeriklerinin doygunluğu daha ön plana çıkarılmıştır. İşte SEO çalışmalarından biri de doygun içerikler sağlayarak kullanıcıları daha çok çekmeye çalışmaktır.

Neden SEO Hizmeti Almalıyım?

İzmir’de her firmanın web sitesi kurarken amacı marka bilinirliğini arttırmak, daha çok müşteriye ulaşarak daha çok ciro yapmaktır. Ancak web sitesi arama motorlarına uyumlu olarak yapılmazsa ya arama motorlarında görünür olmayacak ya da çok arka sıralarda kaldığı için kimse ulaşamayacaktır. İşte bu yüzden web siteleri arama motorlarına uyumlu olarak yapılmalıdır. Bu uyum ise SEO çalışmaları ile sağlanmaktadır. Yani sitenizi arama motorlarında görünür kılmanın yolu SEO’dan geçer.

Bir web sitesini görünür kıldıktan sonraki iş ise siteyi yükselişe geçirmektir. Çünkü nasıl ki yarışlarda ilk üçe girenleri herkes bilmesine rağmen dördüncüyü kimse tanımazsa, arama motorlarında da bir nevi bu mantık vardır. Çünkü araştırmalara göre arama motorunda arama yapan kullanıcıların %87’si, karşılarına çıkan ilk sitelere bakıyor. Çünkü bu sitelerin daha kaliteli daha popüler ve kullanışlı olduğunu düşünüyor. İşte bu yüzden geri sıralarda çıkmanız hiçbir şey ifade etmeyecektir.

Sitenize giren kullanıcının sitenizde kalmaya devam etmesi ise kullanıcılara sunduğunuz içerik ile olur. Siteye girince ilk yapılan metinlere göz gezdirmektir. Kullanıcı bu sırada o metnin aradığı şeyleri içerdiğini düşünüyorsa ya da ilgisini çekmeyi başarırsanız sitenizde kalmaya devam edecektir. Ancak içeriğin yetersiz olduğu kanısına varırsa sitenizden ayrılarak bir sonraki siteye yönelecektir.

İşte kullanıcıların hem sitenizi bulması hem de sitenizde kalmaya devam etmesi için SEO hizmeti almalısınız.

SEO Hizmetinin Firmalara Faydası

Firmanızın konusu isterse bir mal satışı olsun, isterse bir hizmet satışı olsun web sitenizin varlığı firmanızı olumlu olarak etkileyecektir. Hatta web sitenizden gelir elde etme gibi bir işiniz yoksa bile web siteniz ile doğru tanıtım yapmanız çok önemlidir. Sitenizde yer alan misyon, vizyon, hizmetler, şubeler vs. gibi bilgiler bile kullanıcılarda bir izlenim uyandıracaktır.

Araştırmalara göre insanların %65’i ürün veya hizmet almadan önce internetten araştırma yapıyor. İşte bu araştırma sırasında sizden haberdar olmalılar ki markanızın bilinirliği artsın. Daha hiç duyulmayan bir marka bile arama motorunda üst sıralarda çıkınca insanlarda, “ünlü bir marka demek ki ama ben duymamışım” şeklinde bir izlenim oluşuyor.

İşte tüm bunlar firmalara SEO’nun yararları olduğu için firmanıza ciro olarak yansımaktadır.

Yararlı Web Siteleri

http://seoizmir.net/

Comments are closed.