Tüp Bebek Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Tüp bebek işlemlerinin hem öncesi hem de sonrasına dikkat edilmesi gerekilmelidir. Bakıldığında ise tüp bebek tedavisi gün geçtik sıra artık gelişim göstermeye devam eder hale gelmiştir. Hatta o kadar çok geliştirildi ki ilerlemeler bile kaydedilmeye başlandı diyebiliriz. Fakat bebek sahibi olmak isteyen çiftlerinde ilk öncellikle yapması gereken bazı durumları bulunuyor. İlk aşama da tedavi ile ilgili olarak mutlaka her türlü bilgiyi bilmesi gerekiyor. Tüp Bebek tedavisinde yapılan yenilikler, tedavi aşamaları, tedavinin hangi hasta için uygun olduğu konusunda bebek sahibi olamayan ve tüp bebek yoluna başvuracak çiftlerin araştırma içerisine mutlaka girmesi gerekmektedir. Böylelikle tedaviye başladıkları sırada kafalarında hiçbir sorun da kalmamış olacaktır. Tüp bebek tedavisinde eğer ki başarı elde edilmesini istiyorsanız mutlaka anne adayının yaşı, yumurta sayısı ve kısırlığın neden olduğu durumlar en ince ayrıntısına kadar incelenmeye başlanmalıdır. Anne ve baba adayları tüp bebek tedavisinden yararlanmayı da kafasına koydukları vakit ise mutlaka alkol ve sigaradan uzak durmaları gerekiyor. Özellikle anne adayları sağlıklı beslenmeye mutlaka özen göstermeleri gerekiyor. Bunun için ilk öncellikle badem, fındık ve ceviz gibi kuru yemişleri bol bol tüketmeye özen göstermeleri gerekmektedir. Saymış olduğumuz bu besinlerin, folik asit değerleri son derece yüksek olduğundan dolayı doğal olarak bebeğin ana rahmine tutunması da zor olmayacaktır.

tüp bebek tedavisi olmak

Tüp Bebek Öncesi Beslenmeye Dikkat Edin

Tüp bebek tedavisinden önce mutlaka beslenmeye dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun için kişinin mutlaka bol bol portakal suyu tüketmesi gerekiyor. Fakat anne adaylarının vitamin alırken kapsül şeklinde değil, direkt olarak besinlerden alması bir başka dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Tüp Bebek Embriyo Transfer Aşamasının Önemi

Tüp bebek işlemlerinde en önemli aşamalardan birisinin de embriyo transfer olduğunu söylememiz mümkündür. Tedavi sırasında embriyonun kalitesinin yanı sıra sayısı da başarılı bir dönemden geçmenize en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Bu dönemde anne adaylarının uzun yolculuklara çıkmaması gerekir. Hatta bol bol dinlenerek ayağa kalkmaması da gerekiyor. Aynı zamanda yorucu işlerden de mutlak surette uzak durması bir diğer önemli ayrıntılardan biri olacaktır. Eğer ki tüm bu saymış olduklarımıza dikkat ettiğiniz takdirde ise hiçbir sorun yaşamayacağınızı belirtmek isteriz.

Tüp Bebek Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

yeni doğmuş bebekTüp bebek öncesi kadar sonrasında oldukça önemli bir konudur. Bu yüzden tüp bebek sonrası nelere dikkat edilmeli bilinmesi gerekir. Genelde tedavi sonrasında kişilerin kasık bölgelerinde şiddetli bir ağrı durumu ortaya çıkabilir. ilk 1 hafta hafif kasık ağrısı olması kabul edilebilir b ir durumdur. Fakat ateş yüksekliği ve 1 haftadan uzun bir süre ağrıya maruz kalırsanız direk olarak doktora başvurmanız gerekmektedir.

Tüp Bebek Sonrası Kanamanın Görülmesi

Kimi zaman tüp bebek sonrasında kanama işlemleri de görülebilmektedir. Pembe akıntıların yanı sıra kahverengi akıntılarda ortaya çıkabilmektedir. Embriyo işlemi yapıldıktan sonra kişinin 1-2 gün istirahat etmesi gerekir. Fakat devamlı olarak yatma halinde olmaya d gerek duyulmamaktadır. Ağır işleri kaldırmaktan çekinin. Bu durum son derece sakıncalı olmaya neden olacaktır.

 

Comments are closed.